top of page

Pedagog i Psycholog

INFORMACJA PEDAGOGA SZKOLNEGO, 

PEDAGOGA SPECJALNEGO  

I PSYCHOLOGA  

 

  1. W przypadku jakichkolwiek problemów (dydaktycznych, wychowawczych, emocjonalnych) ze swoim dzieckiem możecie Państwo kontaktować się z pedagogiem szkolnym, psychologiem i pedagogiem specjalnym w ciągu całego tygodnia. Bezpośredni kontakt z nami jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu drogą mailową (pedagog@sp7.gniezno.eu lukasz.staszewski@sp7.gniezno.eu; psycholog@sp7.gniezno.eu), przez e-dziennik.

    Informacja pedagoga na temat pomocy
     

  2. Godziny pracy:










     

  3. W rozwiązywaniu problemów dziecka pomocna jest opinia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Aby ją uzyskać konieczny jest wniosek rodzica na przeprowadzenie diagnozy. Dodatkowo szkoła przedkłada do poradni opinię wychowawcy nt. ucznia. W przypadku dysleksji, dysortografii, dysgrafii, dyskalkulii opinia poradni jest niezbędna. Na jej podstawie dostosowane będą wymagania edukacyjne oraz egzamin ósmoklasisty.   

  4. Jeżeli posiadają Państwo opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej swoich dzieci, a nie dostarczyli jej jeszcze do szkoły, prosimy o doniesienie jej do wychowawcy klasy bądź bezpośrednio do pedagoga/psychologa/sekretariatu szkoły. Opinie są konieczne do dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb dziecka.

  5. Jeśli Państwa dziecko ma stwierdzoną chorobę przewlekłą to również prosimy poinformować o tym szkołę – jest to potrzebne do zapewnienia dziecku bezpieczeństwa. Wiąże się to również z dostosowaniem wymagań edukacyjnych ze względu na rodzaj choroby. Jeżeli posiadają Państwo orzeczenie o niepełnosprawności swojego dziecka lub inne dokumenty z przebiegu choroby prosimy o dostarczenie ich do wychowawcy klasy lub higienistki. 

  6. Jeżeli rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej ma prawo skorzystać z pomocy Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci z takich rodzin mogą otrzymywać nieodpłatne obiady. Chcąc otrzymać taką pomoc należy liczyć się z koniecznością przedłożenia odpowiednich dokumentów o dochodach oraz z wizytą pracownika socjalnego w Państwa domu. Bezpłatne obiady wydawane są na podstawie dostarczanej do szkoły na początku każdego miesiąca decyzji MOPS-u/GOPS-u. 

  7. Szkoła dba o realizowanie przez uczniów obowiązku szkolnego. W przypadku 20 godzin   nieusprawiedliwionych odbywa się rozmowa profilaktyczna z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. W sytuacji opuszczenia przez ucznia 50 godzin nieusprawiedliwionych szkoła kieruje pismo do Policji. 

  8. W przypadku łamania zasad społecznych mających znamiona demoralizacji szkoła, poza działaniami wewnątrzszkolnymi, podejmuje współpracę z Policją oraz Sądem. 

  9. Informujemy również, że w ramach programu „Bezpieczna szkoła” na terenie naszej placówki przeprowadzane są przez funkcjonariuszy Policji spotkania profilaktyczne i interwencyjne w zespołach klasowych. Przeprowadzane mogą być również rozmowy funkcjonariusza policji z uczniami w obecności pedagoga, psychologa lub nauczyciela po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodzica na przeprowadzenie rozmowy z dzieckiem na terenie szkoły. 

  10. W sytuacji wyjazdów zagranicznych rodziców do pracy konieczne jest zapewnienie dziecku opieki formalnej tzn. dziecko musi mieć wyznaczonego opiekuna przez Sąd, który w trudnej sytuacji będzie mógł podjąć wiążące decyzje np. w kwestiach dotyczących zdrowia i edukacji dziecka. 

  11. W przypadku, kiedy jeden rodzic jest pozbawiony władzy rodzicielskiej wobec dziecka, prosimy o przekazanie informacji wychowawcy i dostarczenie stosownych dokumentów-postanowienia Sądu. 

  12. List komendanta policji (1, 2, 3, 4)

bottom of page